Lasă-mă să merg direct la subiect: 

Majoritatea oamenilor fără mentalitate antreprenorială rămân săraci toată viața, deoarece vor să câștige bani imediat și fără niciun efort.

La Clubshop, știm despre această realitate și facem tot ce putem pentru a le permite chiar și acestor oameni să câștige bani. 

Dar nu se va întâmpla matematic și, mai ales, dacă vor să reușească, acești oameni trebuie să-și schimbe mentalitatea de la lacom la recunoscător. Iar acesta din urmă nu depinde de noi. Este doar responsabilitatea lor. Depinde de disponibilitatea lor de a o schimba.

Ce vreau să spun prin asta?

Ei bine, îmi pare rău dacă, cu această postare, aș putea afecta sensibilitatea cuiva. Oricum, dacă ești ca mine, preferi să auzi adevărul, nu ceea ce este mai delicat.

Deci, să începem de la un principiu fundamental: nu puteți construi o afacere autentică, legitimă și profitabilă în doar câteva luni. Sună chiar aparent. Cu toate acestea, chiar dacă pare incredibil, oamenii fără succes cred că trebuie să dea vina pe ceva sau pe cineva dacă nu reușesc în doar câteva luni. Niciodată ei înșiși.

Dacă, în schimb, ai o mentalitate antreprenorială, știi că pentru a avea succes, ai nevoie de credință, persistență, entuziasm și hotărâre de a nu renunța niciodată până nu îți vei atinge toate obiectivele.

Succesul nu este pentru cei slabi. Este recompensa legitimă pe care o merită doar vitejii. 

În peste două decenii de marketing online, din păcate, am văzut că marea majoritate a oamenilor sunt slabi, plângători și care renunță, motiv pentru care aceeași mare majoritate a oamenilor se păstrează săraci toată viața sau până când își schimbă modul de fiind.

Dacă am putea reduce problema la un singur punct de plecare, aș spune că motivul fundamental pentru care sunt slabi, plângători și care renunță, este că sunt lacomi în loc să fie recunoscători.

Ceea ce este chiar de înțeles cumva. Dacă ai trăit întotdeauna o viață de lipsă, de obicei ai tendința de a fi lacom în loc de generos, deoarece frica te domină. Problema este că, dacă permiteți fricii să vă controleze viața, nu veți ieși niciodată din situația negativă pe care o întâmpinați. Este un cerc vicios: 

- Raritatea produce frică, ceea ce creează și mai multă rară.

Frica este cea care blochează abundența în atâtea vieți.

Aducând toate cele de mai sus la nivelul afacerii Clubshop, această mentalitate toxică creează tot felul de gânduri distructive care conduc milioane de oameni la un eșec inevitabil, mai degrabă decât la un viitor strălucit accesibil, accesibil.

Vedem asta în fiecare zi.

Pe de altă parte, din fericire, vedem și o mulțime de oameni capabili să-i inspire pe alții cu generozitatea, credința, pasiunea, entuziasmul și persistența lor.

Modul în care acești oameni văd lucrurile este aliniat la obiectivele și succesul lor. În loc să fie aliniați la eșecul lor, așa cum fac ceilalți.

De aceea vor reuși. Este la fel de simplu ca asta.

Vrei un exemplu de gând esențial pe care membrii Clubshop de succes îl au în minte, în timp ce ceilalți nu? Poftim:

„Mulțumesc, Clubshop, pentru că ne-ai oferit toate instrumentele și strategia de care avem nevoie pentru a conduce o afacere online de succes pentru o taxă lunară atât de mică. Știu că, dacă trebuia să fac ceva similar, trebuia să mă educ de ani de zile și apoi să investesc milioane. ”

Poți vedea diferența?

În loc să vezi taxa lunară GPS ca o durere în fund, sunt recunoscători pentru că cunosc valoarea unică a GPS-ului și sunt entuziasmați de asta.

Vestea bună este că chiar și cei mai pesimisti, negativi, plângători și sceptici pot deveni conștienți de convingerile lor limitative în orice moment al vieții lor.

Această conștientizare le permite tuturor să se răzgândească radical de la distructiv la constructiv în câteva secunde pentru a începe o nouă viață împlinită.

De ce nu tu și de ce nu acum?

Speram să puteți începe călătoria cu noi și să nu renunțați niciodată până când nu vom reuși obiectivele noastre comune împreună.

Cu toții ne dorim o viață mai bună. Împreună o putem realiza. GPS-ul este vehiculul nostru comun.

Fabrizio Perotti

Din 1997 Clubshop a fost fidel misiunii sale - Să se alăture consumatorilor individuali împreună pentru a forma o vastă cooperativă de cumpărători, obținând astfel o putere de cumpărare consolidată extraordinară, astfel încât membrii noștri să poată achiziționa produse și servicii la cel mai mic cost posibil. - Pentru a extinde avantajele sistemului Free Enterprise la oricine dorește să își mărească veniturile lunare. - Să promoveze principiile libertății și democrației care sunt cuprinse în Constituția SUA. Pentru a încuraja dezvoltarea unei comunități economice vaste, autosuficiente, de „oameni care ajută oamenii” și dezvoltarea individuală a întregii persoane.

Comentarii (43)

 1. răspuns

  ! 9 ani, e si sunt deja passati 19 ani e voglio fortemente colaborare pentru alti, non posso sapere quanti, ma tanti quanto la mia vita me lo permetterà. Grazie Club Shop Rewards, Grazie Perotti e Fancavilla, grazie a chi a suo tempo mi fece incontrare with this meraviglioso e unico progetto mondiale. Non sto facendo il “mieloso”, ma esprimo solo il mio pensiero imprenditoriale.

 2. Earl Johnson

  răspuns

  Este nevoie de multă persistență și determinare pentru a vedea că lucrurile încep să se întâmple. De prea multe ori primesc mesaje care spun că am un nou partener de proces, dar se termină acolo. După 30 de zile au dispărut. Acest program este foarte ușor, având în vedere cel mai mult dacă lucrarea, cum ar fi publicitatea, este făcută pentru noi și că, dacă majoritatea oamenilor ar face upgrade, am putea vedea multe echipe de 36 de persoane multiplicându-se mereu. Sper doar că mai mulți oameni vor lua doar timp să afle despre program și să facă upgrade. Cred că lucrurile se vor întâmpla cu adevărat.

 3. Collin

  răspuns

  Buna Fabrizio,

  Bună ziua din Papua Noua Guinee!

  Vă mulțumesc pentru e-mailul primit în această dimineață și am citit conținutul și am înțeles pe deplin.

  Noroc,
  Collin Baim

 4. răspuns

  Vă mulțumim pentru un mesaj complet, acest lucru este foarte adevărat pentru că mintea noastră este creatorul nostru și care învață să preia controlul asupra modului în care gândim și reacționăm pentru un viitor mai pozitiv

 5. Isaac a acceptat această ocazie de a-mi schimba mentalitatea cu privire la drumul meu către succes, oprindu-mă să fiu lacom de b și să învăț să fiu recunoscător.

  răspuns

  Acceptarea hanului

  • Martha Bolweleng

   răspuns

   Bună, vă rog să elaborați pentru mine cum funcționează și cum să obțin comisionul meu, chiar vreau să fac acest lucru, dar nu îl înțeleg

 6. Hassan Ali Awan

  răspuns

  Vă mulțumesc, dragă, mă desfaceți, dar nu folosesc această formă de placă atât de fericit

 7. Ola oluwasesan

  răspuns

  Bun, îmi place curajul, dar cum pot începe afacerea cu clubshop și cât sunt taxele mele ca începător, mulțumesc

 8. John Zyambo

  răspuns

  Mulțumesc, ajută-mă să reușesc în afacerea mea a unei școli pe care o conduc, este o școală comunitară cu idei, informații financiare etc.

 9. Daniel Njoku

  răspuns

  Bună ziua, domnule, v-am auzit, dar nu am un laptop pentru a face această afacere, m-am înregistrat și am aflat că telefonul meu nu poate face treaba, așa că vă rog cum să fac asta ?.

 10. răspuns

  Mulțumesc pentru mesajul pls, problema mea este că nu știam cum să mă ocup de magazinul clubului sau ce să fac pentru a începe să-mi construiesc GPS-urile, ajută-mă.
  mulțumesc

 11. răspuns

  Acest articol mi-a reînnoit dorința de a reuși cu Clubshop, sunt partener și cred în modulul de afaceri, acum mentalitatea mea este schimbată în a ajuta cât mai mulți să atingă obiective la fel ca ale mele, acest lucru are sens să reușim și mai mult,
  Mulțumesc, Fabrizio, pentru împingere.

  Gary

 12. John Chibueze Chukwunyere

  răspuns

  Cum mă poate ajuta club-shop-ul să ating acest scop de a obține venituri suplimentare?

 13. Mike Mota

  răspuns

  Este mintea care îi face pe oameni să gândească dincolo de viața lor, dacă cred că își pot arhiva obiectivele și obiectivele, atunci potrivite pentru o viață mai bună, cred personal că toți ar trebui să vizăm o viață mai bună, deoarece visez mereu să arhivez scopuri și obiective ..
  mulțumesc

 14. răspuns

  Da, este adevărat, este mentalitatea noastră care folosește pentru a rămâne dacă suntem. Bogați sau săraci, este a noastră.
  Deci, puterea este în mâna noastră. Mulțumiri

 15. Enor de Oliveira

  răspuns

  When me inscrevi no Clubshop em 2020 eu vislumbrava um negócio, não filantropia. Paguei o tal GPS por dois months. Até fiquei entusiasmado com os credites that entravam. Mas passado o tempo senti a arapuca că tinha intrat când vi os creditele virarem pó. Não foi aquilo que prometia o anúncio pelo qual fui seduzido. Confiança não se doma.

  • răspuns

   É uma pena que você teve esse equívoco empresarial. Seria suficientă se încheie sau Treinament esențial de GPS pentru a înțelege cum ele funcționează și agită de acord. Dois meses de GPS obviamente não putem ajudá-lo, because nenhum negócio sério e legítimo no world can be construído em dois months. Até uma criança entende isso. 😃

  • răspuns

   Două luni???!!! Uau, dacă te-ai aștepta să câștigi bani în acel interval de timp și asta include ORICE oportunități de a câștiga bani on-line, cu siguranță nu ai mentalitatea de succes a unui antreprenor, deci acest lucru NU este clar pentru tine! Trebuie să vizualizezi ceea ce îți dorești acum și în viitorul tău, apoi să faci pași, oricât de mici ar fi, în fiecare zi pentru a-ți urma și a-ți atinge obiectivele. De fiecare dată când atingeți acest obiectiv, gândiți-vă la recompense, atât personal, cât și profesional, și cum vă face să vă simțiți atunci când realizați ceea ce v-ați propus pentru că l-ați dorit atât de mult. Dar hei, dacă vrei să îți petreci restul vieții căutând acei bani perfecti pentru a face afaceri online, mergi după asta pentru că nu o vei găsi niciodată. Veți fi doar o altă statistică, ca majoritatea oamenilor care eșuează online și renunță. Fără eșec, nu poți reuși.

 16. răspuns

  Ok… .😏 nu suntem la fel și înțeleg, cred că succesul este o rădăcină pentru toată lumea și trebuie doar să fim hotărâți! Până când știu, am avut anumite întrebări cu privire la această afacere clubshop online.
  Întrebarea numărul 1 cum îmi confirm GPS-ul în câteva secunde
  Qeustion2 ce card de credit este aplicabil pentru această afacere
  Întrebarea 3 este de încredere în toate țările în general ...

 17. Ioan O Ieremia

  răspuns

  Am nevoie de un site web înainte de a-mi putea folosi GPS-ul? Cred că am nevoie de o înțelegere clară a funcționării acestuia, pentru că mi-am schimbat mentalitatea și cum îmi voi atinge profiturile?

 18. Ioan O Ieremia

  răspuns

  Vă mulțumesc pentru împingere, am fost încurajat, în curând îmi voi deschide GPS-ul, mesaj apreciat.

 19. Chiedu Nwantah

  răspuns

  Vă mulțumim pentru distribuire. Adevărul rămâne adevărul. Trebuie să ne reînnoim orientarea

 20. răspuns

  Excelent post Fab și atât de adevărat! Este păcat că oamenii sunt așa și nu pot vedea imaginea de ansamblu. Acestea lipsesc cu adevărat și vor rămâne pe tot parcursul vieții lor.

 21. răspuns

  Lucrând împreună ca o mândrie de lei putem realiza TOTUL!
  Clubshop se poate face dacă ne ajutăm reciproc, venind împreună și creând o rețea de crowdfunding, astfel încât noi toți să putem plăti GPS LUNAR.
  Nu mai plângeți și începeți să fiți RECUNOSCĂTORI de ceea ce avem și FĂCĂ Ceva despre asta.
  Înțelegem că mulți dintre noi am pierdut OCUPARE și AFACERI din cauza COVID-19, dar să nu ne scuzăm deloc.

Lasa un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate *